מידע על שירותי בריאות לשוהים הרחק מביתם

תרופות, מרשמים ובתי מרקחת

אם אתם מפונים ואינכם נמצאים בבית, משרד הבריאות, קופות החולים ובתי המרקחת בישראל התארגנו כדי לעזור לכם לשמור על רצף הטיפולי ולתת לכם עזרה בנושאים של רכישת תרופות ומרשמים.

כמו בזמן שגרה, בתי המרקחת של קופות החולים ובתי המרקחת הפרטיים שיש להם הסדר עם קופות החולים – מכבדים מרשמים לתרופות.

קופות החולים מפעילות מוקדים ליצירת וחידוש מרשמים:

כשאין לכם מרשמים לתרופות

אם אין לכם מרשם או אפשרות לקבל מרשם, אתם יכולים לגשת לבית המרקחת שיוכל לספק תכשירים ותרופות מסויימים לצורך מיידי ודחוף גם בלי מרשם (בהתאם לשיקול דעתם המקצועי של הרוקחים ובהתאם לתנאים בנוהל של משרד הבריאות). במקרים כאלו תוכלו לקבל כמות שתספיק לטיפול של עד שבעה ימים, עד שתשיגו מרשם מרופא או רופאה.

שימו לב, התשלום על תרופות ותכשירים אלו, הוא תשלום מלא, ללא השתתפות כספית של קופות החולים. תרופות ותכשירים שמוגדרים "סם מסוכן" או פסיכותרפיים, לא יסופקו בלי מרשם.

קבלת תרופות אליכם

קופות החולים מפעילות מוקדים ייעודיים להעברת התרופות למקום שהייתכם.

מידע על המוקדים:

בדיקת מלאי תרופות

אם אתם צריכים לקנות תרופות, תוכלו לבדוק בבתי מרקחת שונים האם התרופות נמצאות במלאי לפני שאתם יוצאים לקנות. היכנסו לקישורים:

  • שירותי בריאות כללית – אפשר לבדוק את המלאי בכל בתי המרקחת שנותנים שירות למטופלי הקופה.
  • קופת חולים מאוחדת – אפשר לבדוק את המלאי בבתי המרקחת של הקופה בלבד.
  • מכבי שירותי בריאות – אפשר לבדוק את המלאי בבתי המרקחת של הקופה בלבד.
  • סופר פארם - מה שמופיע במלאי רלוונטי לרכישה פרטית ולרכישה במסגרת הקופות: מכבי, מאוחדת ולאומית. את המלאי של שירותי בריאות כללית בבתי המרקחת של סופר פארם, אפשר לראות בקישור של הקופה.
  • גם בתי מרקחת של רשת BE מבית שופרסל וגם בתי מרקחת פרטיים רבים, נמצאים בהסכמים עם קופות החולים ונותנים שירותים למטופלי הקופות, אך אין להם אתרים לבדיקת מלאי.

אם אין לכם טופס 29

אם אתם מטופלים ויש לכם אישור לתכשיר עם טופס 29 (המאפשר שימוש בתרופה רשומה להתוויה שאינה רשומה) שתוקפו פג ב-07/10/2023 או עומד לפוג בימים אלה – תוקף האישורים האלו הוארך עד ה-31/12/2023.

רישיון קנביס רפואי

אם יש לכם רישיון לשימוש בקנביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג במהלך החודש הקרוב, ולא הספקתם להגיש בקשה לחידושו, תוקפו של הרישיון יוארך באופן אוטומטי לשלושה חודשים נוספים.

מידע נוסף לגבי קנביס רפואי

לחזור למעלה